Kesin Tutan Cinsiyet Tahmini Kadınlar Kulübü

Kesin tutan cinsiyet tahmini Kadınlar Kulübü dahil pek çok platformda sorulan konular arasındadır. Her zaman ebevenler, bebekleri doğmadan önce cinsiyetini merak eder. Eğer en kesin olan yöntemi merak ediyorsanız tıbbi yöntemlerden öğrenmeniz gerekir. Yine de bazı durumlarda hatalar olabilmektedir.

Bununla birlikte çoğu anne-baba doktorun cinsiyetini söylemesinden önce nasıl öğrenebileceğine dair incelemeleri yapar. Günümüzde buna yönelik olarak kullanabileceğiniz bazı yöntemler de vardır. Tatlı-tuzlu bunlardan biridir. Anlatılana göre, sürekli olarak et, peynir veya diğer tuzlu yiyeceklere uzanıyorsanız, o zaman bir erkek çocuk sahibi olunur. Şeker, baharat ve tatlı canınız çekiyorsa kızınız olacağı belirtilir. Bunun haricinde farklı metotlar da vardır.

Kesin Tutan Cinsiyet Tahmini Kadınlar Kulübü
Kesin Tutan Cinsiyet Tahmini Kadınlar Kulübü

Maya Yöntemi

Mayalara göre, cinsiyet tahmini takvimlere ve temel matematiğe bağlıdır. Hamile kaldığınızda kaç yaşında olduğunuza ve bunun gerçekleştiği yıla bir bakılmalıdır. Her iki sayı da tek veya çift ise, bir kız bebektir.  Biri tek, diğeri çift ise erkek bebektir. Bebek cinsiyeti tahmin yöntemleri arasında bunu da bilmek önerilir.

Partner Ağırlığı

Hamile bir kadının kilo alması sağlıklı ve normaldir. Bununla birlikte bebek cinsiyeti tahmin yöntemleri arıyorsanız, bunlardan bir tanesi de eşinizin ağırlığı ile ilgilidir. Bu konuda o da kilo alıyorsa kız olacağı söylenir. Bazı kültürlerde eğer baba da sabah bulantısı yaşıyorsa, bir erkek bebek beklediğinize inanılır.

Yüzüğe Bakmak

Yüzüğe bakmak her ne kadar garip olsa da eski usul bir cinsiyet testidir. Burada alyansı almanız, kolyeye geçirmeniz ve karnınızın üstünde tutmanız gerekir. Halka daireler çiziyorsa karnınızdaki bebek kızdır. İleri geri sallanıyorsa erkektir.

Çin Yöntemi

Bebek cinsiyeti tahmin yöntemi olarak bir Çin metodu da vardır. Bir Çinli cinsiyet testine göre, yedinci aydan sonra sağ eli karnınızın sol tarafını itiyorsa, bebek erkektir. Karşı taraf, bir kız taşıdığınız anlamına gelir.

İlgini çekebilir:  Bebeklerde Gaz Sancısına Kesin Çözüm Kadınlar Kulübü

Eğrilerinize Bakmak

Yüzünüzün her saat yuvarlaklaştığınızı hissediyorsanız, bu durum bir kız çocuğu için hazırlanmanızı gösterir. Ancak yüzünüz değişmediyse bu bir oğlan olduğunu gösterir. Bir Latin Amerika testi olan bu yöntemi de kullanmanız mümkündür.

Çatal ve Bıçak

Hangisinin hangisi olduğunu görmeden birisinin bir sandalyenin altına kaşığı, diğerinin altına çatal bantlanır. Sandalyeye kaşıkla oturursan kız çocuğun kız olduğuna inanılır. Ancak çatal ise bunun erkek çocuğa işaret ettiği söylenir.

Kesin Tutan Cinsiyet Tahmini Kadınlar Kulübü
Kesin Tutan Cinsiyet Tahmini Kadınlar Kulübü

Çocuklara Sormak

Çocuklara sormak da cinsiyet tahmini yöntemleri arasındadır. Bu inanca göre eğer bir kızınız varsa, küçük bir erkek çocuk hamile karnınıza ilgi gösterecektir. İlgilenmiyorsa, cinsiyetin oğlan olduğunu gösterir.

Bunların yanı sıra hamileyseniz, dünya çapında inanılan daha farklı çok sayıda cinsiyet tahmin yöntemi vardır. Tümünü yine farklı yerlerden inceleyebilir, nasıl olduklarını dagörebilirsiniz. Ancak kesin tutan cinsiyet tahmini Kadınlar Kulübü gibi aramalar yapıyorsanız söz konusu yöntemler bilimsel değildir ve kesinliği bulunmaz. Bu bakımdan doktora giderek öğrenmek en garanti olandır.

Bebek Cinsiyeti Nasıl Öğrenilir?

Bebek cinsiyeti nasıl öğrenilir? Bir bebek sahibi olacağını öğrenen her çift heyecanlı anlar yaşar. Ne var ki bundan bir süre sonra cinsiyetinin ne olacağına dair soru işaretleri oluşmaya başlar. Genellikle herkes bu konuda sabırsız davranarak farklı testler ile öğrenmeye çalışır.

Bu soru dünyanın her yanında popüler olduğu için deneyebileceğiniz farklı testler vardır, ancak bunların hiçbiri kesin, garantili değildir. Eğer en kesin  sonuçları almak istiyorsanız her zaman doktora giderek muayene olmanız önerilir.

Bebeğin cinsiyetide genel anlamda 16. Hafta sonrasında, ultrason ile görünebilmektedir. Bebeğin cinsiyeti kromozomlarlaoluşmakta olup kadının yumurtası X kromozomlu hücre taşıyan sperm tarafından döllenirse kız olmaktadır. Y kromozomlu sperm tarafından döllenme gerçekleşirse erkek olmaktadır. 46 kromozomun tümü XX ise kadındır. 46XY ise erkektir.

İlgini çekebilir:  Büyük Abdest Yaparken Kan Gelmesi Kadınlar Kulübü

Bununla birlikte yine de kesin değildir. Çünkü bebeğin pozisyonu uygun değilse ya da erken haftalarda gidilirse hatalı sonuçlar alınabilir. Bu gibi durumlarda tekrarlananan muayeneler sonucunda belirleme yapılır.

Ultrason haricinde kesin tutan cinsiyet tahmini Kadınlar Kulubü gibisorularınız varsa Non-İnvaziv Prenatal Test ve Koryon Villus Örneklemesi de vardır. Lakin söz konusu testler, genellikle Down Sendromu gibi genetik farklılıklar ve kromozom anomalilerini tespit için gerçekleştirilir. Genetik bir hastalık için cinsiyet önemliyse test içerisinde bakılır.

Oylama post

Yorum yapın