Evli Erkek Sevgilisini Neden Bırakmaz

Evli erkek sevgilisini neden bırakmaz, genellikle evli kadınlar tarafından sorulur. Özellikle aldatıldığını öğrenen kadınlar neden böyle bir şeyin yaşandığını merak edebilmektedir. Bunun farklı sebepleri vardır ve ilişkiden ilişkiye göre değişebilir.

Bazı durumlarda erkek evli olduğu gerçeğini saklayabilir. Bazı durumlarda ise sevgilisi evli olduğunu bilebilir. Bunun yanı sıra eski sevgilisi onun evli olduğunu bilse de hala karşılıklı unutulmayan duygular da birlikteliğin sürmesine yol açabilmektedir. Dolayısıyla her zaman kesin bir durum yoktur. Nedenlerine bakılacak olduğunda yine her zaman farklılaştığı görülür. Erkeklerin aldatmasının bir sebebi yeni biri ile heyecan yaşamadır. Ancak sadece bununla sınırlı da değildir:

Evli Erkek Sevgilisini Neden Bırakmaz
Evli Erkek Sevgilisini Neden Bırakmaz
  1. İlişkide yalnız hissetme
  2. Kendine güvenmeme
  3. İlişkide geçimsizlik
  4. Yeterince olgunlaşamama
  5. Duygusal boşluk
  6. Çevresinde aldatan kişilerin olması

Bunların yanı sıra aldatmanın arkasında yatan farklı sebepler de vardır. Erkeklerin aldatma sebepleri ayrıca kişiden kişiye göre de farklılık gösterebilir.

İlişkide Yalnız Hissetme

Bazı evliliklerde erkekler zaman içinde kendini yalnız, tek başına ve eşlerinden ayrı olarak hissedebilir. Bu gibi durumlar genellikle hal ve hareketlerden kendini belli eder. Örnek olarak aniden konuşmaya başlamaması, kendini geri çekmesi bunu gösteren başlıklardır. Bu gibi durumlarda eşinizle durum konuşularak sorunun ne olduğu öğrenilebilir ve çözüm aranabilir.

Ancak erkekler bazen ilişkide kendisini yalnız hissediyorsa, bu gibi durumlarda yalnızlıklarına çözüm olarak başka kişilere yönelebilmektedir.

Kendine Güvenmeme

Kendini yalnız hissetmek erkeklerin aldatma sebepleri arasında tek durum değildir. Kendine güvenmeme de aldatma sebeplerinden bir tanesi olarak gösterilmektedir. Eğer erkek kendini çok yaşlı, çirkin ya da maddi olarak yetersiz bulunuyorsa sevgilisini ya da eşini aldatma yoluna gidebilir.

İlgini çekebilir:  Araçlara Seramik Kaplama Nasıl Yapılır?

Bu konuda kendine güvenmeyen erkeklerin karşısındaki tatmin edemeyeceğini düşündüğü, kadınların ilgisini çekebilmek için ekstra çaba sarf edeceği söylenmektedir.

İlişkide Geçimsizlik

İlişkilerde farklı sebeplerden dolayı tartışmalar çıkabilmektedir. Bir tartışma çıktığında kesin çözülmesi için kökenine inip, ortadan kaldırmak gerekir. Aksi durumda tekrar tekrar yaşanan tartışmalar ilişki problemleri doğurabilir. Geçimsizlik ve birbirine artık yabancılaşmış olma bunlardan sadece bazılarıdır. Bu gibi durumlarda da erkekler eşlerini aldatma yoluna gidebilmektedir.

Evli Erkek Sevgilisini Neden Bırakmaz
Evli Erkek Sevgilisini Neden Bırakmaz

Yeterince Olgunlaşamama

Her ne kadar öyle gibi durmasa da bazı erkekler ilk sevgilileri ile evlenebilmektedir. Bunun dışında sevgilisi olmadan evlenmiş olan erkekler de yine bulunmaktadır.

Bu gibi durumlarda erkek daha önce duygusal bir ilişki içine girmemişse yaptığı hareketlerin eşlerini de etkilediğini fark edemediği ya da ilişkisini yeterince ciddiye alamadığı söylenmektedir. Böylece ciddi sorunların ortaya çıkabildiği belirtilmektedir.

Özellikle bağlılık, sadakat ya da söz gibi kavramları duygusal bir ilişkide bilmediği, öğrenmediği ve yaşamadığı için aldatmanın normalleşebileceği söylenmektedir. Ancak sadece bununla sınırlı da kalmamaktadır.

Sık sık bir ilişkiye giren erkekler de bu duruma alıştığı, devamlı yeni ilişkilerde bulunduğu için bu da onlara normal gelebilmektedir. Böylece evlendiği zaman yine farklı ilişkilere yönelmeler yaşanabilmektedir. Erkeklerde aldatma sebepleri arasında bu gibi durumlar da bulunmaktadır.

Duygusal Boşluk

Her insan hayatında zaman zaman duygusal boşluklar yaşayabilmektedir. Bu sadece bekarlarda değil, evlilerde de yaşanabilmektedir.

Bir ilişkide doyum sağlanamayan ancak henüz dile getirilmeyen sıkıntılar, farklı biriyle yaşanabilen duygusal ilişki ile görülür. İlişki sarsılmışsa, tartışmalar gözlemlenmişse ya da yüzeysel hale gelmişse bir duygusal boşluktan söz edilebilir.

Ancak erkekler bazen içinde bulunduğu duygusal boşluğu karşı tarafa ifade edemeyebilir. Bu karanlıkta kalmasına ve ortak olarak çözüm bulunamamasına yol açabilir. Böylece erkekler de aldatma yoluna gidebilir. Erkekler neden aldatır diyorsanız cevaplarından bir tanesi de böyledir.

İlgini çekebilir:  Gurundig TV Frekans Ayarlama

Çevresinde Aldatan Kişilerin Olması

Her ne kadar insanlar pek öyle olduğunu düşünmese de herkes çevresinde bulunan insanlardan etkilenir. Örnek olarak bir kişinin arkadaşında kötü bir özellik varsa, ikisinden birinin etkilenmesi çok muhtemeldir. Yani ya kötü özellik diğer kişi tarafından da bırakılacak ya da diğerine de geçecektir.

Bu bakımdan eşinizin etrafında sevgilisini ya da eşini aldatan bir kişi bulunuyorsa, zaman içinde aldatmasına yol açabilir. Bu özellikle daha normal, sıradan olarak görmesine yol açabilmektedir.  Tüm bunlar erkek neden aldatır sorusu için bir yanıttır. Ancak farklı sebepler de yine vardır ve ilişki dinamiğine göre farklılaşır.

Oylama post

Yorum yapın