Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır

Engelleyen erkek ne zaman engeli kaldırır? Bir ilişkide kadınlar ya da erkekler zaman zaman tartışarak telefon üzerinden ya da WhatsApp’tan engelleyebilir.  Eğer erkek engellemişse, özellikle bunun ne kadar kaldırılabileceği öğrenilmek istenir. Ancak her ilişkide tartışma ve engelleme sebepleri değişiklik gösterebilir.

Bu nedenle soruya kesin cevap da verilemez. Bazı durumlarda 1-2 saate, bazen 1 güne engeli kaldırabilir. Bunun yanı sıra çok daha uzun süreli olarak engeli kaldırmayanlar da bulunmaktadır. Bu nedenle engellendiğiniz zaman neler yapabileceğinizi bilmek özelikle tavsiye edilir.

Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır
Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır

Beklemek

Engellenen kişi hemen iletişim kurmak, ne olduğunu öğrenmek ister. Her ne kadar buna dayanmak ve sabretmek zor olsa da en azından 24 saat beklemek her zaman tavsiye edilir. Çünkü bu durum hem karşı taraftaki kişinin hem de sizin sakinleşmenize olanak tanır.

Hemen iletişime geçerseniz gerek siz gerekse karşı taraf o esnada istemediği şeyleri söyleyebilir. Bunun yanı sıra beklemek düşünmenize, böylece sizin de aslında ne istediğinize daha iyi karar vermenizi sağlayacaktır.

Ne İstediğinize Tam Olarak Karar Vermek

Tartışmak bir ilişkiyi sonlandıracağınız anlamına gelmez. Ancak sık sık tartışıyorsanız, bu durum bazı şeylerin çözüme kavuşmadığını gösterir. İlişki iki taraflı olarak yürüdüğü için bu karşı tarafa psikolojik olarak zarar verebilir.

Bu bakımdan tartışmışsanız ve engellemişse, özellikle söz konusu tartışmalar ilk kez yaşanmamışsa durup ilişkiyi devam ettirip ettirmemeyi düşünmeniz önerilir. Eğer devam ettirme düşünceniz varsa aynı tartışmaların sık sık yaşanmasının her iki tarafa da zarar verebileceğini unutmamanız gerekir.

Ayrıca verdiğiniz karar neyse bunu uygulamak da önerilir. Çünkü sevgiliniz bazen engelledikten bir süre sonra açarak durumu çözmek isteyebilir. Bu gibi durumlarda ne karar almışsanız uygulamanız önerilir.

İlgini çekebilir:  Damat Bohçasında Neler Olur?

İletişime Geçerek Ne Olduğunu Sormak

Eğer sevgilinizle ilişkiye devam etmek istiyorsanız, bu gibi bir durumda iletişime geçerek ne olduğunu sormanız önerilir. Özellikle 24 saatten uzun bir engelleme olmuşsa bu tavsiye edilir. İletişim kurabilmek için tercih edebileceğiniz farklı yöntemler vardır.

Sadece telefondan değil aynı zamanda sosyal medya ve WhatsApp’tan engellemişse mektup yazmayı deneyebilirsiniz. Yazarak bazı konularda kendinizi daha iyi ifade etme olanağı da bulabilirsiniz. Bunun dışında sevgiliniz e-mail sistemini sık kullanıyorsa buradan da yazabilirsiniz.

Yüz yüze görüşmek istiyorsanız onun en sık gittiği yerlere giderseniz onunla karşılaşmanız da mümkündür. Engelleyen erkeğin engeli kaldırması için ne yapılabilir diyorsanız böylece konuşabilir, bir çözüme kavuşturabilirsiniz.

Ortak Arkadaşı Devreye Sokmak

Bazı ilişkilerde her iki tarafın da ortak arkadaşı olabilmektedir. Bu gibi durumlarda söz konusu arkadaş her iki kişi ile konuşma olanağına sahiptir. Bu durumdan yararlanarak sevgilinizle sizin için konuşmasını sormanız mümkündür.

Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır
Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır

Eğer bir mesajınız varsa bunu onun aracılığıyla kolay bir şekilde iletmeniz mümkündür. Mesajı ilettikten sonra büyük olasılıkla bir buluşma ayarlamanız ya da sizin engelinizi kaldırarak konuşması muhtemeldir.

İntikam Almaya Çalışmamak

Bir kişiden engel almak kolay bir duygu değildir. Bu kişilere kendilerini kötü hissettirir. Bu gibi durumlarda birçok kişi gerek hemen gerekse arası düzeldikten sonra bir şekilde intikam almayı isteyebilir.

Engelleyen erkeğin engeli kaldırması için ne yapılabilir diyorsanız gerek barışmadan önce gerekse barışmadan sonra bunu yapmamanız gerekir. Çünkü barışmadan önce bunu denemek sizden daha çok soğumasına neden olur. Eğer ayrılmak istemiyorsanız potansiyel bir ayrılığa neden olabilir.

Şayet barıştıktan sonra yaparsanız bu başlı başına bir tartışma, ayrılık sebebidir. Ayrıca intikam almaya çalışmak sizin de onu kolay kolay unutamamanıza yol açar. Bu nedenle bu gibi eylemlerden uzak durmak önerilir.

İlgini çekebilir:  Bayan Numaraları

Onun İletişime Geçmesini Beklemek

Engelleyen erkeğin engeli kaldırması için ne yapılabilir diyorsanız, onun iletişime geçmesini beklemeniz de mümkündür. Eğer ayrılık sebebi olmayacak bir şeyden dolayı tartışmışsanız ve sizi engellemişse bir süre sonra bunu kendisi açabilir.

Bu gibi durumlarda hemen yazmak yerine onun ilk mesajı atmasını da bekleyebilirsiniz. Zira sevgiliniz engeli açınca kısa sürede bunu fark edip, ona mesaj atacağınızı bekleyecektir. Ancak bu durum olmadığında merak ederek niye mesaj atmadığınızı öğrenmek için kendisi sizinle iletişim kurabilir.

Engelleyen erkeğin engeli kaldırması için ne yapılabilir diyorsanız, tüm bunlar bilmeniz gereken önemli ayrıntılardır.

Oylama post

Yorum yapın