70 Bin İhlas Hatmi Nasıl Yapılır?

70 bin ihlas hatmi nasıl yapılır özellikle bunu yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Zira nasıl okunur, ne zaman okunmalıdır ya da kimler okuyabilir gibi konuları bilmek büyük önem taşımaktadır.

70 bin ihlas hatminin pek çok fazileti bulunmaktadır. Bu bakımdan Müslümanlara düzenli olarak bunu okuması, yapması önerilmektedir. Bunu nasıl  yapacağınıza geçmeden önce hem gusül hem de normal abdestin alınması unutulmamalıdır.

70 Bin İhlas Hatmi Nasıl Yapılır?
70 Bin İhlas Hatmi Nasıl Yapılır?

Düzenli bir şekilde ve inanarak okumaya devam etmek oldukça önemlidir. Bunu okuyan kişiler Allah rızasını kazanır ve tüm günahları da affedilir. Okunması gereken ihlas suresi Kur’an-ı Kerim içerisinde 112. Suredir.  Oldukça kısa olduğu için kolay bir şekilde ezberlenebilmektedir. Bu bakımdan 70 bin ihlas okunuşu da oldukça kolaydır.

70 bin İhlas Okumanın Faziletleri Neler?

Her duanın faziletleri yer almakta olup, bunlar duadan duaya göre değişmektedir. 70 bin ihlas okumanın faziletleri de bu bakımdan oldukça fazladır. Aşağıdaki tablo içerisinden bunları görmek mümkündür.

Günahların affedilmesiİhlas suresini 70 bin kere okumak günahların affedilmesine olanak tanımaktadır. Bu bakımdan sık sık okunması Müslümanlara tavsiye edilmektedir.
Ruhsal huzur bulmakİhlas suresini bu şekilde okumak ruhsal huzur da sağlar. Zihindeki olumsuz düşünce ve stresi azaltarak iç huzuru yükseltmektedir.
Manevi güç bulma70 bin ihlas okumak manevi gücü de yükseltmektedir. Bu bakımdan kişiler zor zamanlarda daha güçlü olabilmektedir.
Şifa bulmaBedensel ve ruhsal hastalıkların şifa bulmasına ihlas suresi yardımcı olmaktadır. Bu bakımdan sağlık sorunları varsa bu şekilde okumak önerilmektedir.
Duaların kabulüİhlas suresi okumak duaların kabul edilmesine de yardımcı olmaktadır. Dua etmek istendiği zaman önce İhlas suresi okumak önerilmektedir.

Tüm bunlar bakımından 70 bin ihlas suresi okuma faziletleri oldukça fazladır. Ancak sadece bunlarla da sınırlı değildir.

İlgini çekebilir:  Bir Erkek Neden Mesaj Atmaz

70 Bin İhlas Suresi Nasıl Okunur?

Peki 70 bin ihlas suresi nasıl okunur? Bunun için ilk olarak niyet etmek gerekmektedir. Bunun sonrasında ise ihlas surelerini okumaya başlanmalıdır. Bu esnada kaç tane saydığınızı bilmek için sayacak, cep telefonu ya da not defteri kullanmanız önerilmektedir. Ayrıca zikir yaparken sakin ve sessiz bir ortam seçmek de önerilmektedir. Böyle bir yer kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olur.

Ayrıca zikre devam ederken her defasında La İlahe İlllallah da 10 kere tekrarlanmaktadır. Bu bakımdan 70 bin İhlas okurken, kelime de 7 bin defa tekrarlanmaktadır. Her 1000 tekrara ulaştıktan sonra da Allahü Teala’ya hamd ve dua edilmektedir.

70 Bin İhlas Suresi Ne Kadar Sürede Okunabilir?

Bazı duaların 313, 1000 ya da daha farklı rakamlarda okunması önerilebilmektedir. Bu gibi durumlarda kişilerin aklına ne kadar bir süre zarfında okunabileceği de gelmektedir. 70 bin ihlas kaç günde okunmalı diyorsanız, genellikle bunun için 40 günlük bir süre verilmektedir.

Ancak bu rakamın kişiden kişiye göre değişebileceği unutulmamalıdır. Örnek olarak bir günde 10.000 tekrar tamamlanırsa, 7 gün içerisinde bunu tamamlamak da mümkündür.  Ancak duayı okumaya devam ederken zihnin dağılmaması işçin mümkün olduğu kadar dikkatli olmak, odaklanmak önerilmektedir.

70 Bin İhlas Suresi Nerede Okunabilir?

70 bin ihlas suresi okumak isteyenler bunun nerede yapılabileceğini de merak edebilmektedir. Bu sureyi okumak istiyorsanız bahsettiğimiz gibi sessiz ve sakin, kendiniz ile baş başa kalabileceğiniz bir yer önerilmektedir. Ancak herhangi bir yerde bunu yapmanız da mümkündür.

Bununla birlikte edebe uyabilmek için banyo ve tuvalet gibi uygunsuz yerlere de dikkat etmek tavsiye edilmektedir.

70 Bin İhlas Suresi Ne Zaman Okunabilir?

70 bin ihlas suresi ne zaman okunabilir sorusunun yanıtı yoktur; çünkü bunu gün içerisinde sabah uyandıktan gece yatana kadar istediğiniz bir zaman aralığında okumanız mümkündür. İhlas suresi çok kısa olduğundan aklınıza her geldiği zaman tekrar edilebilmektedir. Bununla birlikte İslam dininde duaların makbul olduğu zamanlarda bu duayı okumak aksatılmamalıdır:

  • Her günün seher vakti geldiğinde
  • Mübarek gün ve geceler geldiği zaman
  • Ezan okunurken ve ezan ile kamet arasında
  • Kur’an-ı Kerim hatim edilince
  • Kişi kalbinde incelik hissettiği zaman
  • Asta ve sıkıntılıyken
  • Oruçluyken
  • Yağmur yağarken, Kur’an-ı Kerim okunurken
İlgini çekebilir:  Birini Sürekli Düşünmek Neden Olur

Tüm bunların yanı sıra duaların makbul olduğu farklı zaman dilimleri de vardır. Bunlar geldiği zaman 70 bin İhlas suresi okumak da önerilmektedir.

70 Bin İhlas İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Ölmeden önce 70 bin İhlas okumak her Müslüman için tavsiye edilmektedir. Eğer bunu kimin, hangi yaş grubunun okuyabileceğini merak ediyorsanız buna yönelik herhangi bir sınırlama yer almamaktadır.

Oylama post

Yorum yapın